Sohbet Sitelerinin İki Yüzü

Sohbet sitesi

Sohbet Sitelerinin İki Yüzü
Chat Sohbet Sitesinde Bekarlıktan Kurtulmak.  Evde kalan bir sürü insan var. Günler günleri kovalarken.  Onlar için zaman durmuştur. Yaptıkları hiç bir şeyden haz almazlar. Mesela hayattan tat almazlar. Boş boş dolanırlar evde, ellerinde sadece tesbihleri eksiktir.  olta atarlar ama tesbihsiz.

Sonra Chat sohbet sitesine yani diğer adı sohbet sitesine rastlarlar. Tesadüfen ama Gelirler bir bakınırlar. Ancak ortamda sadece kısır döngü olan hoş geldin hoş bulduk. Sanki sohbet tek atımlık kursuna benzemiş. Selam dersin karşılık aleykümselam başka da bir şey olmaz. Sıkılırsın ve çıkarsın. Aradan günler geçer.  Sonra yolun yine sohbet sitesine düşer. Bir nick özelinize gelir. Sizinle tanışmak istediğini söyler. Pekala dersiniz. İlk gün mesafeli ,  İkinci gün soğuk. Üçüncü gün sıcakkanlı olursunuz. Aha aradığım ruh öküzümü yani ikizimi buldum dersin. Seni görmek istediğini söyler. Atarsın bir karizmatik olan resminden. Şaşkınlık heyacan içinde waww dersin. Hem anlaşıyorsunuz. Hem beğendi seni , Daha ne beğendi seni sende onu birliktelik yaşarsınız. Nişan derken Evlenmişsiniz. Yeni eve çıkarsınız ve günler günleri kovalarken evliliğin meyvesi olan çocuk dünyaya gelmiştir. Kısaca hayat seni yormaya başlamıştır. Kendine tekrar liman ararsın. Tekrar yolun   Chat sitesi yani sohbet sitelerine giriş yaparsın. Sonra Chat sitesinde insan ne bulur ki  Ön yargısının çok yanlış olduğunu kavrarsınız. Bakın seni koruyan kollayan yeniden ortam kurarsın günlerce böyle hareket edersin.
Yukarıda bahsettiğimiz , her şey iyi giderse mesela bunlarla karşılaşabilirsiniz karşınıza erkek diye bayan çıkar. Günlerce onla konuşur ve resim at dersen karşına Hamide yerine Hamdi çıkar. Bunlara da hazırlıklı olmak gerek. Sanal alem uçsuz bucaksız denizdir. İçinde çeşitli tür insanları barındırır. Bazen Sarhoşla sohbet edersin. Bazen okul öğrencisiyle kısaca her şeye hazırlıklı olmak gerek. Kısaca sohbet sitesinde sırlarını veren geleceğini ipotek eder. Diyerek uyarılarımızı her daim yaparak dikkatli olunması gerektiğini söyleriz. Eğlence kabusa dönüşmesin diye sıklıkla sitemizde uyarılarda yani uyarı yazıları yayınlarız. Uyarı yazılarımız ( tanımadığınız kişilere telefon , adres , facebook , msn , skyp  , kredi kartı gibi bilgilerinizi vermeyiniz. verenlere yetkililere iletin ) gibi uyarıcı yazılarımız sohbet esnasında sitemizde şerit halinde otomatik misafirlerimize iletilir. İnsan bizim için kıymetli kıymetini anca anlayan bilir.