Türkiye Sohbetin Mobil Odası

MOBİL SOHBET ODASI


Mobil sohbete bağlı arkadaşlara selamlar. Gün geçmez ki, bu nedenle teknolojiye hiçbir yenilik eklenmesin. Yazılı sohbet geçmişte çekiciliğini kaybetmiş olsa da, hala cazibe merkezi olmaya adaydır ve bu teknoloji son günlerde kablolu sohbete bağlanma olanağı sunmuştur. Böylelikle çet sitesinde zaman geçirirsiniz.Tel ile bağlıysanız, kendinizi çevreye daldırdığınızda zamanın su gibi aktığını fark etmeyeceksiniz.

Herkesin teknoloji olarak bir bilgisayarı olmasına rağmen, herkesin her evde bir teli var. Bu nedenle, akıllı telefonlara metin sohbetlerini kayıtsız bir şekilde bağlamak ve sohbet sitelerinde iyi vakit geçirmek mümkün hale geldi. Hemen hemen her sohbet sitesi mobil uyumlu web sitesi tasarımlarını etkinleştirdi. Web sitesi sahipleri bunun farkında. Sohbet web tasarımına, bilgisayar web girişine ek olarak akıllı telefonlar tarafından erişildi. Bu yüzden sitenin girişinde çeşitlilik sağladı. Ziyaretçi çoğalmayı düşündü ya da düşünüyor. Bir noktada, Google amcayı zorladı. Mobil girişi olmayan web siteleri uygunsuz olarak derecelendirildi. Yıllar önce yedi ila yetmiş kişi internet kafelere giriyordu ve konuklar bu kafelerden sohbet sitelerine akın ediyorlardı. Herkes akıllı telefonlara ulaştıktan sonra kafeler cazibesini kaybetti. Bu nedenle, teknoloji ilerledikçe, sohbet siteleri konuk sayısında artmıştır. Sohbet odalarını kahveyle karşılaştırıyorum. Çünkü dünyada Türkler kadar sohbet etmeyi seven bir toplum yok. Tembel bir toplum da yok. Yani, hem çırpınan hem de yaramaz bir toplum. Geriye kalan, eksik olan sohbet sitesi alanıdır. Site alanımız artık kullanılamıyor. Sohbetin tadını bilenler, cep telefonlarından veya internetten gelen bir tebrikle bölgeye gelecekler. Birisi web sitesinde Aleykümselam demiş olsaydı, sohbetin ilk kıvılcımı vurulacaktı. “Siz nasılsınız?” Diyorlar. Bu arada, konuşma ilerlemeye başlar. Saatlerin su gibi aktığını, nereden geldiklerine dair soru ve cevaplarla bile fark etmiyorsunuz. Sonra ertesi gün web sitesinden söylediğimde elveda deyin, telefon elinizde olduğunda hemen adım atmak istersiniz. Teknoloji ilerledikçe, istediğinizi başarmak kolaydı.
Sadece arkadaşlık kurduğunuz sanal dünyada nerede zaman geçirdiğinizi fark edeceksiniz. Çünkü bülbül sizi gül bahçesine ve Garga sizi çöp kutusuna götürür. Sohbet platformlarında kimseye sır vermeyin. Sırrını açığa çıkarırsan, geleceğini ipotek ettireceksin.