Sohbet Sitelerinde Kelebek Aşkı

Şöyle rivayet var dır. Kelebek bir gün yaşar. Sohbet sitelerin dede aşklar çabuk başlar çabuk yaşanır çabuk ölür. Oysaki gerçek aşk bir günlük değil ömürlüktür. Aşk kavuşamamaktır. onu görmeden onu hayal etmedir aşk.  Ancak gerçekte kelebek bir gün yaşamadığı otuz beş günlere kadar nefes aldığı bilimsel olarak anlaşılmaktadır. Onun içinde sanalda sohbet sitelerinde aşklar bir güne sıkıştırılmıştır. Kısaca her şey gibi sanalda aşklar kelebeğin  ömrü kadardır.

Bir kelebeğin ömrü kadardır aşk…Bir kelebeğin aşkı kadar saf ve değerli…Tek bir an için ölebilir mi insan?Evet,hem de hiç düşünmeden… Gözünü bile kırpmadan…Bir kere bile tereddüt etmeden… Her şeyden,herkesten, hayattan vaaz geçersine… Korkmadan, cesurca… Korkudur bizi hayattan alı koyan. Her şeyi erteleyiş imizdir, her şey den vaaz geç işimizdir. Kısacası,hayat her şeye geç kalmaktır. Geriye kalan tek şey pişmanlık ve hüzün…. Pes ettiğiniz anda başlarmış hayat. Öyle oyunlar oynar ki size baka kalırsınız öylece. Biri çıkar karşınıza hiç ummadığınız bir anda. Neden ve nereden geldiğini bilmediğiniz bir yüz hayatınızın dönüm noktası olur. Baktığınız her yerde ondan bir parça…Ve tarifi olmayan bir mutluluk ve güven…Adını bile koyamadığınız aşkın ötesinde her şeyden daha anlamlı bir değer … Mucizelere inanmaktan vazgeçmeyin.En önemlisi de sizi mutlu eden değerlerden vaaz geçmeyin. Vaaz geçmek,ihanetin diğer adıdır . vaaz geçmeyin…Ve mucizelere inanın …

Kısaca dünü öyle yada böyle yaşadık. Dün geride kaldı acısıyla tatlısıyla. Yarınlar ise meçhul. kelebek misali yarına çıkar mıyız bilinmez. Tek yapmamız gereken bugünü doya doya dolu dolu yaşamaktır. Askıda bugün yaşa .